O boxerni

Bratislavská Boxerňa vznikla v roku 2009 s myšlienkou sprístupniť tréning bojových športov širokej verejnosti bez ohľadu na vek, pohlavie a fyzickú zdatnosť. Spočiatku Boxerňa pripomínala skôr undergroundovy gym (telocvičňu) hlavne pre jej polohu a členskú základňu. V tej dobe sme sídlili  v petržalskom paneláku v bývalom obchodnom priestore a členov tvorili nadšenci bojových športov, zápasníci K1, Thaiboxu, boxu a zopár ľudí ktorí už v tejto dobe brali tento tréning ako účinné dynamické cvičenie.

Správa o Boxerni a našich tréningoch sa šírila ústnym podaním. Časom ku nám prichádzalo čoraz viac ľudí cez študentov, zápasníkov z iných klubov až po pracujúcich, prevažne mužov rôznych profesii a sociálnych vrstiev. Otázka ženského tréningu bola zodpovedaná účinkovaním trénerky Ingrid. Práve jej sa podarilo absolútne zmeniť názor žien na tréning ktorý, sa zdal byť čisto chlapskou záležitosťou. Od tej doby začalo v Boxerni trénovať čoraz viac žien a dnes tvoria približne rovnú polovicu našich členov.

Všeobecný záujem nás veľmi tešil a tak sme sa rozhodli dať myšlienke väčší rozmer a v roku 2012 sme presťahovali Boxernu do výškových budov Viena Gate na Kopčianskej ulici. Vo väčších a modernejších priestoroch sme mohli vytvoriť ďalšie  skupiny, napríklad ženskú vedenú nie len trénerkou ale aj trénerom. Čo ale považujeme za náš asi najväčší úspech je detský tréning o ktorý je obrovsky záujem a ktorý sa šíri výhradné odporúčaniami našich deti a ich rodičov.

V dnešnej dobe vieme povedať, že sa nám podarili do veľkej miery naplniť naše očakávania. Že naša myšlienka sa stretáva čoraz s väčšou odozvou, že tento tréning sa stáva čoraz viac rešpektovanejšou formou cvičenia, že sme mnohým ľuďom pomohli k naplneniu ich konkrétnych cieľov cez výrazne lepšiu fyzickú ako aj psychickú formu až po nájdení miesta kde vďaka pozitívnej atmosfére je to celé pre nich viac ako tréning.